Przeskocz do treści

O mnie

Paweł Słowikowski

Początki pracy w turkusowej organizacji była dla mnie osobiście bardzo trudnym okresem. Nigdy wcześniej nie przeżyłem takich huśtawek emocjonalnych, tylu porażek w komunikacji, nie doświadczyłem tyle stresu czy frustracji. Bywały momenty, że czułem głębokie zażenowanie swoją postawą oraz rozczarowanie zachowaniem innych wokół mnie. Przekładało się to na spięcia, konflikty i trudne sytuacje w pracy i w życiu prywatnym.

Nigdy też w moim życiu nie było wcześniej okresu, w którym tak intensywnie pracowałbym nad sobą - zmianą swoich nawyków, przekonań i sposobów działania. Zmierzyłem się ze swoimi głębokimi dysfunkcjami i odważyłem się nad nimi pracować - z nieocenioną pomocą paru wspaniałych osób - wiecie kim jesteście! Wiem też, że nie zamieniłbym tego okresu na nic innego.

Moją misją jest to aby każdy miał szansę spróbować pracy w tak niesamowitym i wymagającym środowisku jakim jest samozarządzająca się, turkusowa organizacja. Dzięki mojemu doświadczeniu i pomocy jestem przekonany, że Twoje początki na drodze do Turkusu mogą być mniej uciążliwe 🙂

KRÓTKA BIOGRAFIA

Interesuję się metodykami zwinnymi, Lean oraz tym, co sprawia, że ludzie robią 'tik'. Jako Scrum Master, trener i Agile Coach posiadam praktyczne doświadczenie w Scrumie, Kanbanie, XP oraz wszelakich korporacyjnych hybrydach w stylu Scrum-BUT. Zaczynałem jako tester oprogramowania w korporacji, gdzie miałem szansę doświadczyć wielu różnych sposobów zarządzania projektami wytwarzania oprogramowania. Posiadam ponad 15 lat doświadczenia w wielokulturowym środowisku projektów IT, w tym 12 lat jako Scrum Master i Agile Coach. Spędziłem ponad 2000 godzin na sali szkoleniowej w roli trenera metod zwinnych oraz umiejętności miękkich i samoorganizacji. Posiadam certyfikaty CSM, CSP, PMI-ACP, ISTQB Test Manager. Jestem także certyfikowanym trenerem biznesu Akademii SET.
Mój typ osobowości to INFJ, a 5 mocnych stron instytutu Gallupa to Input, Learner, Individualization, Intellection oraz Focus.

Od 2014 współtworzę warsztaty Agile Wrocław, a od 2018 jestem w radzie Fundacji Zwinność.