Przeskocz do treści

O mnie

Nazywam się Paweł Słowikowski i jestem Rapid People Developerem. Uwielbiam wspomagać rozwój kompetencji innych ludzi - szczególnie w obszarze związanym z pracą Scrum Mastera. Moją pasją jest gromadzenie i przekazywanie wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Napędzają mnie nowe wyzwania i ciekawe przypadki związane z rozwojem i procesami wytwarzania oprogramowania. Świetnie się czuję pracując z zespołami i grupami aby pomóc im osiągnąć maksimum ich potencjału - także poprzez pracę na sali szkoleniowej. Jednocześnie wierzę, że to właśnie indywidualnie dopasowany cykl rozwojowy ukierunkowany na rozwijanie i wdrażanie kompetencji w warunkach 'polowych' daje największe efekty. Pracując jako Scrum Master widziałem już niejedno - projekty typu 'death march', świetne i słabe zespoły, środowiska wrogie Scrum Masterom oraz organizacje w trakcie rzeczywistej transformacji. Przez większość czasu sam musiałem być dla siebie motywatorem do tego, aby iść dalej i się rozwijać. Czasem trafiałem na wspaniałych ludzi, którzy mnie wystrzeliwali w górę w rozwoju. Wiem dzięki temu jaka jest wartość takiej osoby, z którą można podzielić się problemami w pracy na tym stanowisku - osoby która Cię zrozumie, bo sama na co dzień zajmuję się tym samym. Podsumowując więc to, co robię:

Scrum Master to osoba, która oliwi tryby zespołu, projektu i organizacji. Moim zadaniem jest sprawić, żeby takiemu Scrum Masterowi nigdy nie zabrakło wysokiej jakości oleju.

KRÓTKA BIOGRAFIA

Interesuję się metodykami zwinnymi, Lean oraz tym, co sprawia, że ludzie robią 'tik'. Posiadam praktyczne doświadczenie w Scrumie, Kanbanie, XP oraz wszelakich korporacyjnych hybrydach w stylu Scrum-BUT. Zaczynałem jako tester oprogramowania w korporacji, gdzie miałem szansę doświadczyć wielu różnych sposobów zarządzania projektami wytwarzania oprogramowania. Posiadam ponad 8 lat doświadczenia w wielokulturowym środowisku projektów IT, w tym 6 lat jako Scrum Master i ponad rok jako Agile Coach. Ponad 500 godzin na sali szkoleniowej w roli trenera metod zwinnych oraz umiejętności miękkich. Posiadam certyfikaty CSM, CSP, PMI-ACP, ISTQB Test Manager. Jestem także certyfikowanym trenerem biznesu Akademii SET.
Mój typ osobowości to INFJ, a 5 mocnych stron instytutu Gallupa to Input, Learner, Individualization, Intellection oraz Focus.

Obecnie eksperymentuję ze zwinnymi metodami zarządzania projektami na pierwszej linii frontu, blisko klienta - dzięki pracy jako Scrum Master w mniejszej, zwinnej firmie.

Można mnie znaleźć także na konferencjach związanych z Agile, ACCPL oraz jako współorganizatora na warsztatach społeczności Agile Wrocław.